Počinje još jedna sezona Lucky Star lige

Zagrevanje...

Lucky Star liga je jedinstveno unutarklubsko takmičenje u kome učestvuju SVA deca iz škola odbojke, čim nauče osnovne elemente igre i kada trener proceni da mogu da nastupe. Igra se od sezone 2013/2014. u 4 kategorije koje su formirane na osnovu uzrasta i nivoa igre, kako bi deca igrala sa sebi bliskima. To je događaj na kome deca pokazuju šta su naučila u školi odbojke. Cilj lige je učešće SVE dece iz škola odbojke, da deca dožive utakmice, da nauče da gube, da nauče da čestitaju kada pobede, da bodre jedni druge i da se raduju zajedno svakom poenu, da nije važno da li su pali i koliko puta već koliko brzo mogu da ustanu, da nauče da je i sudija čovek koji može i sme da pogreši, da se spremaju za život kroz uspone i padove, da nauče kako da prevaziđu strah, tremu, da stiču iskustvo u igranju utakmica, da roditelji mogu da vide šta je dete naučilo… Lucky Star ligu mogu da gledaju roditelji. Uostalom, deca je i igraju i zbog toga da bi ih danas gledali roditelji, a sutra možda selektori i ceo svet. Jedini uslov je da roditelji ponesu čiste patike u kojima će biti u sali.

RASPORED UTAKMICA LUCKY STAR LIGE 2016/2017.
Datum, mesto, vreme, kategorija, red. br. utakmica
I faza takmičenja :

13.11.2016. OŠ Ć.i Metodije od 18 do 20 sati Stariji B 1.-4.
13.11.2016. SC Olimp od 13 do 15 sati Mlađi B 1.-6.
20.11.2016. OŠ Ć.i Metodije od 18 do 20 sati Stariji A 1.-4.
20.11.2016. SC Olimp od 13 do 15 sati Mlađi A 1.-6.
27.11.2016. OŠ Ć.i Metodije od 18 do 20 sati Stariji B 5.-8.
27.11.2016. SC Olimp od 13 do 15 sati Mlađi B 7.-12.
4.12.2016. OŠ Ć.i Metodije od 18 do 20 sati Stariji A 5.-8.
4.12.2016. SC Olimp od 13 do 15 sati Mlađi A 7.-12.
11.12.2016. OŠ Ć.i Metodije od 18 do 20 sati Stariji B 9.-12.
11.12.2016. SC Olimp od 13 do 15 sati Mlađi B 13.-18.
18.12.2016. OŠ Ć.i Metodije od 18 do 20 sati Stariji A 9.-12.
18.12.2016. SC Olimp od 13 do 15 sati Mlađi A 13.-18.

Pauza do 5.3.2016.

II faza takmičenja :

5.3.2017. OŠ Ć.i Metodije od 18 do 20 sati Stariji B 13.-16.
5.3.2017. SC Olimp od 13 do 15 sati Mlađi B 19.-24.
12.3.2017. OŠ Ć.i Metodije od 18 do 20 sati Stariji A 13.-16.
12.3.2017. SC Olimp od 13 do 15 sati Mlađi A 19.-24.
19.3.2017. OŠ Ć.i Metodije od 18 do 20 sati Stariji B 17.-20.
19.3.2017. SC Olimp od 13 do 15 sati Mlađi B 25.-30.
26.3.2017. OŠ Ć.i Metodije od 18 do 20 sati Stariji A 17.-20.
26.3.2017. SC Olimp od 13 do 15 sati Mlađi A 25.-30.
2.4.2017. OŠ Ć.i Metodije od 18 do 20 sati Stariji B 21.-24.
2.4.2017. SC Olimp od 13 do 15 sati Mlađi B 31.-36.
9.4.2017. OŠ Ć.i Metodije od 18 do 20 sati Stariji A 21.-24.
9.4.2017. SC Olimp od 13 do 15 sati Mlađi A 31.-36.

Pauza za Uskrs

III faza takmičenja:

23.4.2017. OŠ Ć.i Metodije od 18 do 20 sati Stariji B 25.-28.
23.4.2017. SC Olimp od 13 do 15 sati Mlađi B 37.-42.
30.4.2017. OŠ Ć.i Metodije od 18 do 20 sati Stariji A 25.-28.
30.4.2017. SC Olimp od 13 do 15 sati Mlađi A 37.-42.
7.5.2017. OŠ Ć.i Metodije od 18 do 20 sati Stariji B 29.-30. Kraj takm. za Starije B
7.5.2017. SC Olimp od 13 do 15 sati Mlađi B 42.-45. Kraj takm. za Mlađe B
14.5.2017. OŠ Ć.i Metodije od 18 do 20 sati Stariji A 29.-30. Kraj takm. za Starije A
14.5.2017. SC Olimp od 13 do 15 sati Mlađi A 42.-45. Kraj takm. za Mlađe A

U sve 4 kategorije (Mlađi A, Mlađi B, Stariji A i Stariji B) ima po 6 ekipa. U starijim kategorijama će se igrati dvokružni, a u mlađim kategorijama trokružni, sistem takmičenja po Bergeru sa 6 učesnika,. Vodi se tabela, a na kraju takmičenja dele se medalje za prve tri ekipe obe A kategorije.

Stariji B (zelena grupa) igraju u sali OŠ Ćirilo i Metodije na 2 igrališta. Za njih se vodi zelena tabela i ukrštaju se po sledećem pasporedu:
Kolo, parovi po rednim brojevima i redni brojevi utakmica:
1. 1:6 (1./18.) 2:5 (2./17.) 3:4 (3./16.)
2. 6:4 (6./19.) 5:3 (5./20.) 1:2 (4./21.)
3. 2:6 (7./24.) 3:1 (8./23.) 4:5 (9./22.)
4. 6:5 (12./25.) 1:4 (11./26.) 2:3 (10./27.)
5. 3:6 (13./30.) 4:2 (14./29.) 5:1 (15./28.)
Igra se po 2 utakmice u terminu od 1 sat po redu kao u tabeli, odnosno 4 utakmice za 2 sata.
———————————————————————————————————————————————————–
Mlađi B (žuta grupa) igraju u sali SC Olimp na 3 igrališta. Za njih se vodi žuta tabela i ukrštaju se po sledećem pasporedu:
Kolo, parovi po rednim brojevima i redni brojevi utakmica:
1. 1:6 (1./18./31.) 2:5 (2./17./32.) 3:4 (3./16./33.)
2. 6:4 (6./19./36.) 5:3 (5./20./35.) 1:2 (4./21./34.)
3. 2:6 (7./24./37.) 3:1 (8./23./38.) 4:5 (9./22./39.)
4. 6:5 (12./25./42.) 1:4 (11./26./41.) 2:3 (10./27./40.)
5. 3:6 (13./30./43.) 4:2 (14./29./44) 5:1 (15./28./45.)

Igra se po 3 utakmice u terminu od 1 sat po redu kao u tabeli. Dakle, u jednom satu se igra jedno kolo, a pošto za igru imamo 2 sata, sve ekipe će uvek igrati 2 utakmice.
4. ŠO Desanka Maksimović (DM),
5. ŠO Veljko Dugošević (VD),

__________________________________________________________________________________________
Stariji A (bela grupa) igraju u sali OŠ Ćirilo i Metodije na 2 igrališta. Za njih se vodi bela tabela i ukrštaju se po sledećem pasporedu:

Mlađi A (plava grupa) igraju u sali SC Olimp na 3 igrališta. Za njih se vodi plava tabela i ukrštaju se po sledećem pasporedu:

4. ŠO Desannka Maksimović (DM),

Napomene :
Ciljevi Lucky Star lige su:
1. učešće SVE dece iz škola odbojke (po tome je naš klub jedinstven),
2. učiniti članove kluba ljubiteljima kluba,
3. sticanje iskustva u igranju utakmica,
4. socijalizacija dece (upoznavanje nove dece i bolje upoznavanje unutar ekipe),
5. prihvatanje stvarnog mesta u ekipi (vraćanje nekih igrača „na zemlju“ ili davanje „vetra u leđa“),
6. učenje protokola pre i za vreme utakmice (redosled zagrevanja, izlazak na igralište, pozdrav sa protivnikom i ekipom, izmene igrača, time-out…)
7. uigravanje ekipa za Lucky Star turnir,
8. razvoj tehnike, taktike igrača,
9. razvoj osećaja pripadnosti ekipi, (timizacija ekipe),
10. učenje prevazilaženja stresnih situacija,
11. učenje lepog ponašanja (pružanjem podrške saigračima, poštovanje protivnika, sudija, publike),
12. usluga više za istu članarinu (utakmice su odbojkaške aktivnosti iz Ugovora o članstu u školi odbojke) …
• Tabela se vodi na sajtu samo za mlađu A i stariju A kategoriju.
• Utakmice će se igrati na dva dobijena seta do 21 poen, a treći set se igra do 15 poena. Ako ne bude vremena setovi se skraćuju po potrebi na 15 poena, odnosno 10, za treći set, ali se o tome dogovaraju treneri pre početka seta. Ako je zagrevanje, iz nekog razloga, bilo duže od 15 minuta, prvi set je do 15 poena. Cilj promene dužine seta je iskoristiti maksimalno termin za igranje utakmica, a ne ući u naredni termin i tako skratiti sledeću utakmicu. Ekipe koje igraju utakmicu samo u drugom satu termina za utakmice (od 14 do 15 u SC Olimp i od 19 do 20 u ĆiM), zagrevaju se van igrališta bez lopti, a po početku njihovog termina za utakmice mogu se zagrevati sa loptom na igralištu i mreži najviše 5 minuta.
• U slučaju rezultata 2:0 igra se treći set. Pobednik dobija 3 boda (kao i za 2:1), a ako ekipa koja je izgubila pobedi 3. set dobija 1 bod.