Postoji jedan klub u kome je odbojka itekako muški sport!

DSC_9510

Mnogi roditelji se iznenade kada vide da u Beogradu malo gde mogu da upišu svog dečaka na odbojku. Odprilike svaki četvrti klub radi sa dečacima. Mnogo je više ženskih odbojkaških klubova, a najmanje onih koji rade i sa dečacima i sa devojčicama, a verovali ili ne u Beogradu postoje samo 2 kluba koja imaju sve takmičarske selekcije i u muškoj i u ženskoj kategoriji. Jedan od njih je OK Lucky Star. Klub koji iz godine u godinu raste, ima sve više takmičara i prelazi iz ranga u rang ima dosta dece u školama odbojke… Pored pionira, pionirki, kadeta, kadetkinja, juniora, juniorki, seniora i seniorki ima i žensku kadetsku 2 selekciju u predpionirsku mušku i predpionirsku žensku selekciju. Posebno se ističe u radu sa dečacima. Klub ima oko 100 dečaka takmičara i još oko 70 u školama odbojke. Mnogi poznatiji klubovi nam zavide na tome, a sve je više dečaka koji su čuli kako je u OK Lucky Star “jaka” muška odbojka.

Ako ste roditelj, verujte, OK lucky Star je pravo mesto za upis dečaka na odbojku. Ako ste prijatelj, komšija ili drugarica… dečaka koji ne treniraju ništa, recite im da je odbojka za dečake, jednako kao za devojčice. Naš klub to dokazuje i rado će i njima to pokazati. Uostalom, na televiziji češće možemo da vidimo mušku no žensku odbojku, zar ne? Itekako treba biti muško da se smečira preko mreže koja je 19 cm viša od ženske, primiti smeč servis, baciti se hrabro za loptom u upijač, sun ili povaljku. U odbojkaškom klubu Lucky Star svi dečaci su dobrodošli! Jedni dovode druge i prave zdravu konkurenciju iz koje se stvaraju izvanredni odbojkaši. Sa dečacima rade samo provereni treneri, među kojima se ističe Ognjen Bulić, koji je i selektor pionirske reprezentacije Srbije, kadetske reprezentacije Beograda, ženske univerzitetske reprezentacije… Dečaci odbojkaši, članovi OK Lucky Star su posebna grupa u klubu, sve popularniji “Startanci”. Grupa, čija su načela i kodeks ponašanja, isklučivo soprtski, je dobila ime po drevnoj Sparti gde su mali i još uvek nejaki dečaci upućivani na dugogodišnju obuku da postanu ratnici i po imenu kluba (Lucky Star) kome pripadaju-Lucky Startans-Startanci. Zapamtite, odbojka je i za dečake!

STARTANCI