Završen je 8. Lucky Star turnir i prvo okupljanje Startanaca

DSC_9260

4.,5. i 11. juna je odigran 8. Lucky Star turnir u OŠ Veljko Dugošević i SC Olimp-Zvezdara u kome su učestvovalo oko 500 dece iz škola odbojke odbojkaškog kluba Lucky Star. Igralo se u 5 kategorija. Prvog dan su igrali oni najmlađi, 2006. god ište i mlađi. 12 ekipa na 4 mini igrališta. Ukupno 26 utakmica. Drugog dana su igrala deca 2004. i 2005. god. sa 6 ekipa (12 utakmica) u A kategoriji i 8 ekipa (16 utakmica) u B kategoriji. 11.6. su igrala deca iz škola odbojke 2003. god. i stariji, u A kategoriji sa 8 ekipa (16 utakmica) i u B kategoriji sa 10 ekipa (27 utakmica). Ukupno je odigrano 97 utakmica! Mnogima su to bile prve utakmice u životu. Neki su prvi put osetili slast pobede i tugu nakon izgubljene utakmice… igrali su i dečaci i devojčice, bilo je i značajnih pogleda, zaljubljivanja… ali najviše odbojke. Odbojka je pobedila! Čestitamo svim učesnicima na fer i sportskoj borbi. Pogledajte fotogragije na http://skolaodbojke.com/cms/foto-galerija-2016/

DSC_9463

12. juna je održano jedno nesvakidašnje okupljanje dečaka koji treniraju u OK Lucky Star. Bilo ih je oko 100 (dok još Ogi nije stigao sa svojim zlatnim momcima iz Zagreba), mada nisu svi na slici. Cilj je bio da se na jednom mestu okupi što više aktivnih odbojkaša našeg kluba, te da oni najmlađi vide da je odbojka itekako muški sport videvši kadete, juniore i seniore na delu. Odbijali su loptu mali i veliki zajedno, nagrađivali aplauzima smečeve najmlađih, učili od starijih, slikali se zajedno, dobili majice, upoznali i svi zajedno videli da naš klub itekako ima perspektivu u muškoj odbojci. Šta više, trenutno smo sigurno najmasovniji muški klub u Beogradu sa 90 trenutnih takmičara, a od septembra bi trebalo da bude oko 110. Pored njih ima još dosta dečaka u školama odbojke, tako da nas je trenutno oko 170! Možemo se pohvaliti i time što smo među klubovima koji se na prste jedne ruke mogu nabrojati, a koji se takmiče u svim muškim kategorijama (pioniri, kadeti, juniori i seniori). A mi smo jedan od samo 2 kluba u Beogradu koji se takmiče u svim kategorijama i u muškoj i u ženskoj konkurenciji. Ponosimo se time, ali smo istovremeno zabrinuti za budućnost, posebno muške odbojke u Beogradu. Otuda i naš doprinos okupljanjem velikog broja dečaka na jednom mestu, koji bi trebao da doprinese animiranju još dečaka da nam se pridruže. Mi mušku odbojku negujemo na poseban i posvećen način od prvog dana treniranja malih dečaka. Kao što su drevni Spartanci bili posvećeni treniranju svojih malih dečaka dok ih nebi učinili ratnicima. Naši dečasi su  Startanci (Lucky Startans) od Lucky Star i Spartanci…

Rezime:

U dve akcije učestvovalo je preko 600 mladih odbojkaša!

Dokazali smo da je odbojka itekako muški sport!

Podržite neke nove dečake da se upišu na odbojku u jednoj od naših 7 škola odbojke ili ili 5 takmičarskih selekcija! Svaki je gotovo nezamenjiv!

OK Lucky Star je dokazao da je sigurno najbolji izbor za upis dečaka na odbojku! Hvala ti Ogi!

Više u foto http://skolaodbojke.com/cms/foto-galerija-2016/ i video http://skolaodbojke.com/cms/video-galerija/ galeriji.